A sok körömlakkos bejegyzés után arra gondoltam megmutatom nektek, hogy én mikkel és hogyan ápolom a körmeimet, illetve, hogy egy-egy lakkozás hogyan néz ki nálam:) Tegnap vettem néhány új körömlakkot és nem bírtam ki, hogy ne próbáljam ki azonnal, szóval nekiálltam és most végigfotóztam a folyamatot is:
Első lépésként lemostam az előző lakkot a körmeimről. Ehhez két dolgot használtam, az essence tégelyes lemosóját és az Avon körömlakk lemosóját. Először az essence tégelyben leszedtem ahogy tudtam, aztán egy vatta segítségével áttöröltem az avonos lemosóval a körmeimet. Ezzel a módszerrel pofonegyszerű volt a glitterektől is megszabadulni.
Kezet mosok, mert nem szeretem a körömlakklemosót a kezeimen. (Egyébként borzasztó sokat mosok kezet előre szólok:D)
A már megtisztított körmeimet és a körömágybőrömet átradírozom az Avon radírozó folyadékával. A kis spatulával teszek egy kis adagot mindegyik körmömre, majd jól átmasszírozom vele mindegyiket és kezetmosok. Ha ezzel megvagyunk egy sokkal simább és tisztább felületet kapunk.
Ezután reszelővel formázom a körmeimet:
Kézmosás, hogy a körömpor eltűnjön a kezemről.
A tiszta, formás körmeinkre jöhet is az alaplakk, én az essence better than gel nails alaplakkját használom:
Ahogy végigértem az alappal, már teszem is fel az első réteg színt, most épp ezt a Catrice – Sold out forever zöldet:
Egy rétegben sem lenne rossz, ha odafigyelve lakkozunk, de azért én átmegyek mégegyel a tökéletes fedés és szín miatt:)
Legújabb mániám a glitteres fedőlakk, most a legújabb családtag az essence- blair nevű lakkja kerül a gyűrűsujjamra:
Amikor végeztem a díszítéssel, akkor végigmegyek az összes körmömön az essence better than gel nails fedőlakkal:
Ha befejeztem a lakkozást, akkor kinyújtom magam elé a kezem és fújok rá az Avon gyors száradást kölcsönző spray-ből egyetlen egy fújást, hagyom pár másodpercig száradni, és utána gyakorlatilag már túrhatom is hajam (nem vicc, tényleg beletúrtam), minimális gyűrődés vagy hiba nem lett a körmömön utána.
Mikor megmosom ezután a spray után a kezem, akkor még a szintén Avonos körömágybőrápoló olajával végig megyek a kezemen és készen is van:)
És a végeredmény:
(az üvegben láthatjátok, hogy milyen csillogása van a lakknak, ott jobban látszik)
Tetszik ez a folyamat.:)Eddig én nem igazán problémáztam a körömlakkozással,kézmosás és mehet is a lakk.
Azt hiszem be kell szereznem az Essence fedő illetve alaplakkját:)És még egy pár dolgot…:)
Azt hiszem legközelebb megrendelem ezt a szárító sprayt, mert amilyen szerencsétlen vagyok, mindig belenyúlok a száradó körömlakkba…-.-„
az Essence Blair lakkot meg hozzá a Chuck-ot már csak azért is „illene” megvennem, mert imádom a Gossip Girlt!=D
szinte ugyanez, csak én legalsó rétegnek egy ápoló folyadékot teszek, most éppen catrice-s körömnövekedést elősegítő lakkot, aztán ugyanez a rutin, csak nekem az avonos száradást segítő spray azért nem használ ilyen gyorsan 😀 és én a rétegeket hagyom majdnem teljesen megszáradni (de azért nem kopogósra mint régebben). Minimum 5 réteg lakk per köröm xD
Jah, és nem radírozok, azt kifelejtettem, azom nincs még, de gondolkodom rajta, meg a körömágybőrt csak kézkrémmel ápolom 😀 amikor eszembe jut szegény
én is kb ugyanígy csinálom 🙂 én is sokat mosok kezet, ugyanúgy a lemosó után is. az avonos szárító nekem is megvan és meg is lepődtem milyen jó, nem csak gyorsabban szárítja, de védi is. szépek a lakkok nagyon 🙂
Legközelebb megrendelem ezt a szárító spray-z, még nem használtam ilyesmit, kíváncsi vagyok.
Az essence tégelyes lemosója viszont egyáltalán nem vált be, nagyon szárít, és mindíg utána kell törölnöm más lemosóval is.
Ez a szárító spray nekem is kell!
Én polírozni is szoktam, meg körömágybőrt letologatni fapálcikával. És sokat krémezem a kezem.
SophieEl, nekem is annyi a bajom a lemosóval, hogy szárít..plusz én is használok másmilyet is:D most ki fogom önteni belőle az alap lötyit, és feltöltöm a sajátommal, kíváncsi leszek, hogy úgy milyen..
Egyébként nekem a narancsfapálcát kiválta a körömágybőr radír, kb ugyanazt tudom elérni vele:)
Sziasztok!
Megtudná nekem mondani valaki, hogy külön-külön miért jó az alapozó és a fedő lakk? köszi a válaszokat